Full Time | Ospitalitate | Băile Felix

Vizionarul echipei Lotus care stabilește direcția și tactica, are grijă să aducă mereu noi clienți hotelului și să mențină relații excelente cu cei existenți. Face strategii de vânzare și reprezintă cu mândrie hotelul la evenimente și târguri.

Educație si experiență:
    • Studii superioare (economice, turism, management ș.a.)
    • Cursuri de specialitate în vânzări
    • Minim 3 ani experiența într-o poziție de vânzări, în domeniul hotelier
    • Minim 2 ani într-o poziție managerială

Cerințe esențiale:
    • Cunoașterea avansată a limbii engleze; cunoașterea altor limbi străine reprezintă un avantaj;
    • Experiență solidă în domeniul hotelier local, național și internațional;
    • Orientare către atingerea obiectivelor, satisfacția clientului și găsirea de soluții inovative, cu o atenție deosebită la detalii și excelență;
    • Abilități excepționale de vânzare, negociere, comunicare și relaționare;
    • Atitudine pozitivă și proactivă, cu un mindset orientat către soluții;
    • Abilități de leadership, capacitate de a motiva și coordona echipe performante;
    • Organizat(ă), atent(ă) la detalii, cu o abordare metodică;
    • Capacitate de gestionare eficientă a situațiilor complexe și provocatoare.

Atribuții specifice:
    • Analizarea pieței și inițierea de acțiuni pentru extinderea portofoliului de clienți;
    • Stabilirea strategiei de vânzări și elaborarea unui plan de acțiune pentru atingerea obiectivelor stabilite;
    • Dezvoltarea și propunerea de produse, oferte și pachete de servicii competitive;
    • Implementarea tacticilor necesare pentru atingerea obiectivelor de afaceri;
    • Coordonarea echipei în realizarea și urmărirea obiectivelor pe termen mediu și lung;
    • Monitorizarea performanței prin indicatorii stabiliți și ajustarea acțiunilor pentru atingerea țintelor;
    • Realizarea de rapoarte periodice către management privind activitatea și rezultatele echipei;
    • Reprezentarea complexului hotelier la târguri și evenimente de networking, asigurând creșterea notorietății brandului.

Oferim:
    • Mediu de lucru stabil și plăcut;
    • Pachet salarial atractiv;
    • Tichete de masă;
    • Alte facilități acordate angajaților din cadrul Lotus Therm SPA & Luxury Resort;
    • Posibilitate de dezvoltare continuă profesională și personală.

Locatie: Lotus Therm SPA &Luxury Resort, din Băile Felix.

Detalii la telefon: 0259 319 105

Lotus Therm SPA & Luxury Resort este unicul complex termal de 5 stele din Romania, votat în 2019 cel mai bun Hotel cu baza de tratament balnear, în cadrul Premiilor "Turismului Balnear și SPA din România, Băile Herculane".

Lotus Therm SPA & Luxury Resort

"Relaxarea și refacerea sunt duse la perfecțiune în unicul complex termal de 5 stele din România. Fiecare element este special conceput pentru a-ți aminti în fiecare clipă că, pentru noi, tu ești un client valoros. Confort absolut, într-o ambianță luxuriantă. Strălucire, eleganță pură, relaxare care se transformă în refacere, împrospătare și întinerire.

Aceasta este promisiunea Lotus Therm Spa & Luxury Resort!"

SAL SOL

Contact

Tel: +40 359 414 434
Mob: +40 770 225 331
Str. Victoria nr. 20 Băile Felix
417500, Bihor, România, UE